Alergia
WIĘCEJ
Nietolerancja pokarmowa
WIĘCEJ
Borelioza
WIĘCEJ
Body Detox
WIĘCEJ
Rzuć palenie
WIĘCEJ
Odchudzanie
WIĘCEJ
Inne choroby:
-alergia -astma -zatoki – ból mięśni -bóle stawów kręgosłupa, rwa kulszowa, reumatyzm, kontuzje i stany pourazowe, nerwica, depresja, lęki, kompleksy, niska samoocena, brak koncentracji, zaburzenia pamięci, nadpobudliwość, bóle głowy, migreny/migrena, szum w uszach, choroby skóry, trądzik, łuszczyca, nadwaga, niedowaga, zła przemiana materii, mięśniaki, cysty, choroby prostaty, tarczyca, cukrzyca, padaczka, zaburzenia hormonalne, menopauza, uzależnienie nikotynowe i alkoholowe, choroby nerek (zapalenie, kamica), choroby żołądka (wrzody, nieżyt, nadkwasota), obciążenia organizmu metalami ciężkimi, candidą albicans, pasożytami, moczenie nocne i inne.

Przykłady terapii

  • Dziewięciomiesięczna Klaudia trafiła do naszego gabinetu w fatalnym stanie , jej ciało było całe zaczerwienione pojawiały się liczne strupki i zadrapania. Dziecko i rodzice byli przemęczeni, gdyż dziewczynka nie mogła spać z powodu bólu i swędzącej skóry. Stosowane maści sterydowe od 3 miesiąca życia niemowlęcia niewiele pomagały. Po wykonaniu testu podstawowego okazało się, że Klaudia jest uczulona na laktozę, ale nawet specjalne gatunki mleka bez laktozy nie rozwiązywały problemu.
    Okazało się , ze trzeba było wy konać testy kilku konkretnych rodzajów mleka i wybrać ten który dla dziecka był odpowiedni , istniały bowiem inne czynniki np: dodatki konserwujące barwniku które uczulały dziecko.
    Klaudia była tez uczulona na kilka rodzajów warzyw. Po wprowadzaniu wybranego rodzaju mleka i wyeliminowaniu uczulających warzyw, po jednym tygodniu odstawiono sterydy a skóra dziecka ulegała stopniowej poprawie. Zastosowano odczulanie na laktozę i uczulające warzywa. Po dwóch miesiącach problemy skórne u Klaudi całkowicie zniknęły.
  • Pan Zbigniew od dziecka miał objawy astmy. często chorował na zapalenie płuc, stosowano antybiotyki , podejrzewano również alergiczne podłoże choroby, ale wykonano jedynie testy na alergeny wziewne. Trafił do naszego gabinetu z polecenia swojego kolegi, miał 36 lat i właśnie zakończył kolejną kurację antybiotykami. Zdecydowaliśmy się wykonać test podstawowy, w którym są częściowo alergeny wziewne. ale również jest spora grupa alergenów pokarmowych. Z doświadczenia wiemy, że często się zdarzają problemy alergiczne z drogami oddechowymi spowodowane spożywaniem pokarmu. W teście podstawowym najsilniejszy poziom alergii stwierdzono na białko pszenicy. Już po kilku dniach po odstawieniu pszenicy nastąpiła poprawa samopoczucia , oddech był głębszy i spokojniejszy. Odczulono trzykrotnie białko pszenicy w odstępach trzydniowych, zastosowano karencję przez okres odczulania i 3 tygodnie po ostatnim odczulaniu. Pacjent czuł się coraz lepiej i żadne problemy z płucami się nie pojawiły.
  • Pani Danuta stosowała od wielu lat kilka rodzajów leków sterydowych z powodu duszności które występowały szczególnie nocą i rano. Po wykonaniu testu podstawowego i wziewnego okazało się, że główną przyczyną tych problemów jest alergia na gęsie pierze. Pacjentka spała od zawsze na poduszce z pierza gęsiego i przykrywała się pierzyną. Zalecono natychmiastową zmianę pościeli na syntetyczną. Już ta zmiana pozwoliła na stopniowe odstawienie leków sterydowych a problem duszności rannych i nocnych nie powrócił.
  • Pani Krystyna przyjechała z miejscowości oddalonej 80 km od Krakowa. Polecono jej nasz gabinet w związku z dużymi problemami zdrowotnymi, które pomimo stosowania rożnego rodzaju leków nasilały się. Pacjentka narzekała na katar , bóle zatok , problemy z oddychaniem , problemy z jelitami, wysypki skórne. Po wykonaniu kilku rodzajów testów alergicznych, okazało się że była uczulona na bardzo dużą ilość różnego rodzaju alergenów. Przystąpiono do stopniowego odczulania najsilniej uczulających alergenów, i zlecono dalszą diagnostykę, zmierzająca do ustalenia głębszych przyczyn powstania alergii. Wykonano test identyfikacyjny i test poszczególnych organów. Zgromadzenie toksyn w płucach , w wątrobie i nerkach, przerost candidy w jelitach spowodowały osłabienie odporności organizmu i pojawienie się licznych objawów alergicznych. Zastosowano terapię oczyszczającą poszczególne organy i eliminująca candidę z jelit. Po kilku miesiącach terapii, pacjentka pozbyła się całkowicie przykrych objawów.